United States House of Representatives

 
 

Christopher Cummings (N)


 
 

Alyse Galvin (U)

www.alyse4alaska.com


 
 

Dimitri Shein (D)

www.dimitriforcongress.com


Governor

 
Mark Begich Pic.jpg
 

Mark Begich (D)

www.markbegich.com


Lieutenant Governor

 
Call Head Shot.jpg
 

Debra Call (D)


Alaska State Senate

District A

 
Scott Kawasaki.jpg
 

Scott Kawasaki (D)

www.alaskascott.com


District E

 
 

Susan Kay(D)


District G

 
Oliver Schiess.jpg
 

Oliver Schiess (D)

www.oliverforstatesenate.com


District I

 
Elvi Gray Jackson.jpg
 

Elvi Gray-Jackson (D)

www.friendsofelvi.com


District K

 
Sam Cason.jpg
 

Sam Cason (U)

www.cason2018.com


District M

 
 

Janice Park (D)


District Q

 
Jesse Kiehl.jpg
 

Jesse Kiehl (D)

www.kiehlforsenate.com


Alaska State House

District 1

 
Kathryn Dodge.jpg
 

Kathryn Dodge (D)

www.alaskansfordodge.com


District 2

 
Van Lawrence.jpg
 

District 4

 
 

Grier Hopkins (D)

www.grierhopkins.com


District 5

Adam Wool

www.AdamWool.com


District 6

Edward Alexander (D)

www.alexanderforalaska.com


District 8

 
Jim Chesbro.jpg
 

Jim Chesbro (D)


District 9

 
 

District 10

 
Neal Lacy.jpg
 

Neal Lacy (D)


District 10

Patricia Faye-Brazel

www.patriciaforhouse.com


District 11

 
Eileen Patterson.jpg
 

Eileen Patterson (D)

https://eileenpattersonalaska.com/


District 12

 
Stephany Jeffers.jpg
 

Stephany Jeffers (U)

www.jeffersforalaska.com


District 13

 
Danyelle Kimp.jpg
 

Danyelle KImp (N)

www.kimpforalaska.org


District 14

 
 

Joe HackenMueller(N)


District 15

 
Lyn Franks.jpg
 

Lyn Franks (D)

www.lynfranksforstatehouse.com


 
 

Patrick MCCormack (D)


 
 

Rick Phillips (U)


District 16

Ivy Spohnholz.jpg

Ivy Spohnholz (D)

http://www.ivyforalaska.com/


District 17


District 18

Harriet Drummond (D)

www.harrietdrummond.com


District 19

Geran Tarr (D)

www.tarrforalaska.com


District 20

 
Zack Fields.jpg
 

Zack Fields (D)

https://zackforalaska.blogspot.com/


 
Cliff Groh.jpg
 

CLiff GROH (D)

https://cliffgroh.com


 
Elias Rojas.jpg
 

Elias Rojas (D)

https://www.eliasrojas.com


District 21

Matt Claman (D)

http://www.mattclaman.com


District 23


District 24

Sue Levi (D)


District 25

Pat Higgins (D)

http://www.pathigginsforstatehouse.com/


District 26

 
Hunter Dunn.jpg
 

HUnter DUnn(D)


District 27

 
 

Liz Snyder (D)

www.electlizsnyder.com


District 28

 
 

Amber LEE (D)

www.amberleeforstatehouse.com


District 29

 
Shawn Butler.jpg
 

Shawn Butler (N)

www.shawnbutlerforstatehouse.com


District 31

 
Paul Seaton.jpg
 

Paul SEaton (N)

www.votepaulseaton.com


District 32

 
 

Dennis Harris (D)


District 33

 
Steve Handy.jpg
 

Steven Handy (D)


 
Sara Hannan.jpg
 

Sara Hannan (D)

https://electsarahannan.com


 
James Hart.jpg
 

James Hart (D)

www.jameshartforstatehouse.com


 
Tom Morphet.jpg
 

Tom Morphet (D)

www.tommorphet.com


District 34

 
 

Rob Edwardson (N)

https://robedwardson.com


 
Andi Story.jpg
 

Andi Story (D)

www.andistoryforhouse.com


District 35

Jonathan Kreiss-Tomkins

www.jonathanforstatehouse.com


District 36

 
Pamphlet Photo2.jpg
 

Ghert Abbott (D)


District 37

 
Bryce Edgmon.jpg
 

District 38

 
Tiffany Zulkosky.jpg
 

Tiffany Zulkosky (D)

www.electtiffanyzulkosky.com


District 39

 
Neal Foster.jpg
 

Neal Foster (D)


District 40

 
John Lincoln.jpg